عيد بدون استرس
1397/1/11  ساعت 07| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده familypsy |

نبايد به عيد اجازه دهيد كه ميان شما و همسرتان جدايي بيندازد‎ 

برچسب‌ها:

چندپرسش وپاسخ درزمينه پرده بكارت
1396/11/25  ساعت 00| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده familypsy |

چندپرسش وپاسخ درزمينه پرده بكارت

familypsy.ir/چندپرسش-وپاسخ-درزمينه-پرده-بكارت


۱. چرا پرده بكارت من سوارخ است. نگرانم كه پرده بكارتم خود به خود پاره شده باشد؟

 

همه پرده هاي بكارت سوارخ هستند. از طريق همين سوارخ است كه خون قاعدگي از مهبل خارج مي شود. البته در افراد محدودي پرده هاي بكارت به طور كامل بسته است. اين گونه افراد وقتي كه به سن قاعدگي برسند،‌ به دليل جمع شدن خون در پشت پرده بكارت احساس درد مي كنند كه با مراجعه به متخصص زنان و زايمان پرده بكارت آن ها برداشته شده و گواهي لازم نيز توسط پزشك قانوني به آن ها داده مي شود تا موقع ازدواج مشكلي نداشته باشند.

۲. براي پارگي پرده بكارت حتما بايد خونريزي و درد اتفاق بيفته؟يعني چون خونريزي اتفاق نيفتاده مي تونم به سالم بودنش اميدوار باشم؟

حتما خونريزي به آن صورتي كه انتظار مي رود هميشه وجود ندارد و بسته به نوع پرده و خونرساني ناحيه دارد و ممكن است تنها به صورت چند لكه كوچك باشد. شايد هم پارگي كامل به وجود نيامده باشد و تنها آثاري از ورود جسم خارجي در لبه هاي پرده ديده شود كه تمام اينها بايد توسط ماماو در وضعيت معاينه مناسب ديده شود. هميشه اميد هست.

ادامه مطلب را در سايت روانشناسي خانواده دنبال كنيد

 

 برچسب‌ها:

من و همسرم تا كجا همراه هم هستيم؟!
1396/11/25  ساعت 00| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده familypsy |

اصغر كيهان‌نيا

من و همسرم تا كجا همراه هم هستيم؟!

familypsy.ir/همسرم-كجا-هم-هستيم؟

Where are we and my wife together

عشق‌ها ابدي نيستند!

پس از يك سال زندگي زناشويي، زن و مرد به زيبايي صورت هم فكر نمي‌كنند و فقط به خلق‌وخو و رفتار يكديگر توجه دارند! / اسمايلز

يكي از پيچيده‌ترين سؤال‌هايي كه جوامع امروز هنوز نتوانسته‌اند پاسخ مناسبي براي آن بيابند، اين است: چرا زنان و شوهراني كه با بررسي همه‌جانبه و تفاهم كامل و بيشتر عاشقانه، زندگي مشترك را شروع مي‌كنند، پس از چند سال، به يكنواختي رابطه و نوعي بي‌تفاوتي مي‌رسند؟! بر سر آناني كه با شيفتگي و دلدادگي آغاز زندگي خود را جشن مي‌گيرند، چه مي‌آيد كه مقابل هم مي‌ايستند و حاضر نمي‌شوند يك قدم به نفع طرف مقابل عقب بنشينند؟ چرا گاهي از هم دلزده مي‌شوند و به‌جاي اين‌كه پايه‌هاي عاطفي پيوندشان محكم‌تر شود، سست‌تر مي‌شود؟ چرا فقط تعداد كمي از همسران مي‌توانند تا پايان با يكديگر در تفاهم كامل و توأم با عشق به‌سر برند؟

علل فاصله گرفتن همسران از هم

دلايل و شواهد زير هرچند براي اين جدايي‌ها كافي نيست اما بيشترين نقش را در دوري زن و شوهر از يكديگر دارند.

  1. بي‌توجهي به رعايت اصول اوليه: بي‌توجهي به آنچه موجب آغاز عاشقي و دلدادگي شده؛ مثل خوب لباس پوشيدن، منظم و مرتب بودن، خوب غذا خوردن، وقت‌شناسي، خوش‌سخني، رعايت آداب اجتماعي، هديه خريدن، مهرباني كردن و جايگزيني اين ويژگي‌هاي مثبت در زندگي زناشويي با رسيدگي نكردن به سر و وضع و بي‌توجهي به اصلاح و آرايش صورت، شكم‌پرستي و پرخوري، وقت‌نشناسي، بدزباني، دروغگويي و نامهرباني، رؤياهاي طرف مقابل را نقش بر آب مي‌كند.

ادامه پست را در سايت روانشناسي خانواده دنبال كنيد


 

برچسب‌ها:

باورهاي نادرست زنان درباره رابطه جنسي
1396/11/23  ساعت 23| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده familypsy |

باورهاي نادرست زنان درباره رابطه جنسي

familypsy.ir/رابطه-جنسي-چرا-در-رابطه-جنسي-موفق-نيستم

خانم ها! راست بگوييد: وقتي زندگي زناشويي شما كمي يكنواخت و ملال آور مي شود ، به هر وسيله اي متوسل نمي شويد تا همسرتان را به جنب و جوش بيشتر واداريد؟! در اينجا به چند مورد از اشتباهات خانم ها، در رابطه جنسي اشاره مي كنيم.

۱- يك زن نبايد هيچ وقت آغاز كننده رابطه جنسي باشد!

قرن بيست و يكم است و مردها هنوز نگران نحوه رابطه جنسي با همسرانشان هستند . آنها مي ترسند كه از طرف زنان به سلطه گري متهم شوند . بنابراين خيلي با احتياط رفتار مي كنند . زنان پندارهاي قديمي را بايد كنار بنهند و به صورت فعال با همسرانشان در رابطه زناشويي شركت كنند . چه كسي گفته است كه زنان ميل جنسي كمتري دارند ؟

۲- زنان نگران اين هستند كه حين يك رابطه جنسي در نظر همسرانشان چطور به نظر مي آيند !

شما نگران اين نباشيد كه در حينرابطه جنسي ، اگر فلان كار را بكنيد ، همسرتان درباره شما چه فكري مي كند ! بلكه در عوض به فكر اين باشيد كه بيشترين لذت را ببريد و به اوج برسيد . در اين صورت حتما همسر خود را هم كاملا ارضا خواهيد كرد . روي عمل زناشويي تمركز كنيد و از اول بخود وعده يك عشق بازي كامياب را بدهيد.

۳- رابطه جنسي براي مردها يك امر گهگاهي و زود گذر است!

زنان اين اشتباه را نكنند . براي بيشتر مردان رابطه جنسي بسيار مهم است . آن را كوچك نشماريد . تحقيقات نشان مي دهند كه بهترين و شيرين ترين رابطه جنسي را زوج هاي قانوني دارند . همين تحقيقات نامناسب بودن و عدم رضايتمندي رابطه جنسي زود گذر را تاييد مي كنند .
هيچگاه فكر نكنيد كه مردها از عواطف عشقي كمتري برخوردارند . اين دو اشتباه بزرگ را از ذهن خود بزداييد . اول : زنان ميل جنسي كمتري دارند. دوم : مردان زياد عاطفي نيستند.

۴- مرد ها هميشه براي رابطه جنسي آمادگي دارند !

اين فكر ممكن است براي يك جوان زير بيست سال درست باشد ، ولي درباره مردها صحت ندارد. گرفتاريهاي شغلي و مشكلات گوناگون روزمره همه و بويژه مردها را خسته و فرسوده مي كند و از نيروي آنها مي كاهد.در نتيجه ممكن است بي حوصله و بي رمق بنظر برسند ، بنابراين فكر نكنيد كه اگر الان نشد ، وقت هست ! سعي كنيد هر وقت طرفين علاقمند بوديد ، رابطه جنسي را برقرار كنيد و به بعد موكول نسازيد.
در واقع ، زن ها مي پندارند كه خودشان همسرانشان را دوست دارند ولي هر وقت و هميشه مايل به برقراري رابطه جنسي نيستند ، اما وقتي مردي در برابر تمايل همسرش اظهار بي ميلي مي كند ، مي گويد : او مرا دوست ندارد ! اين پندار صحيح نيست.

۵-مردها هيچ كمك و راهنمايي ، لازم ندارند !

زنان بايد با همسرانشان درباره چيزهاي خوشايند و ناخوشايند شان، در حين رابطه جنسي ، گفتگو كنند . اگر زني نخواهد و مشاركت نكند ، شوهر وي به تنهايي نمي تواند به او رضايت جنسي ببخشد . با آنكه خوشبختانه مردها بسيار علاقمند هستند كه همسرانشان از رابطه جنسي با آنها لذت ببرند و ارضا بشوند ، ولي با اين حال خود زنان در رسيدن به اوج لذت جنسي ، سهم بسياري دارند و بايد همسرانشان را ، راهنمايي و مطلع بكنند .

۶- وقتي مرد روش تازه اي پيشنهاد كرد با او ترشرويي كنيد !

وقتي زن و شوهر مدتي با هم هستند ، طبيعي است كه دلشان تنوع و تغيير بخواهد . بنابراين اگر مردي به همسر خود چيزهاي جديدي پيشنهاد كرد ، پاداش او نبايد ناراحتي و اخم باشد ! تقاضاي مرد به معناي اين نيست كه ديگر از شما سير شده است ! شما با همدلي و دوستي پيشنهاد او را بررسي كنيد . خواهيد ديد كه هر چه شوهر شما نياز دارد ، در وجود شما پيدا خواهد كرد . گاهي اگر با تقاضايي نمي توانيد موافقت كنيد ، با مهرباني و صميميت دليلش را براي او توضيح دهيد و يا از او بخواهيد كه به شما فرصت بيشتري دهد.

در ادامه بخوانيد :

براي يك ارتباط زناشويي سالم آموزش مسايل جنسي لازم است

 


برچسب‌ها:

وب سايت روانشناسي خانواده
1396/11/23  ساعت 12| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده familypsy |

[ ]

:: مطالب مشابه

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 34
بازدیدکنندگان دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 1440
دیگر موارد